Soutěž Wolfram

V květnu minulého školního roku jsme se zúčastnili soutěže Wolfram v okresním  kole, kde jsme vybojovali krásné 1. postupové místo. Soutěže se zúčastnili žáci 1. ročníku z 1.A Šimon Bittner, Martin Vlk, Lukáš Majer a Denis Berka z 2. ročníku. 

Ve čtvrtek 8. září náš tým putoval do krajského kola, které se konalo v Libavském vojenském prostoru. Čekal nás velice těžký boj. Celkem bylo 9 týmů z celého kraje. Závod započal plavbou na raftu, který jsme díky zkušenostem úspěšně zvládli, dále nás čekalo vyhledávání min pomocí detektoru kovu. Jakmile jsme zneškodnili všechny miny, ihned jsme běželi k dalšímu stanovišti zdravověda. Zde dominoval náš člen Denis Berka, který úspěšně získal 80 bodů, což nám velice pomohlo. Dalším stanovištěm byl fyzický trojboj, ve kterém 2 členové drželi na sobě ve sporu a další dva současně dřepovali do té doby než někdo nespadl. V této disciplíně jsme vybojovali 3. místo. Po dalším přeběhu na stanoviště na nás čekal vědomostní test ohledně Ostravské operace. Tady jsme moc nevěděli ale nějaké body jsme získali. Pak přišla na řadu střelba ze vzduchovky. Tentokrát byla vzdálenost terčů mnohem dál. Každý měl pět ran a mohl získat až 50 bodů. Nastříleli jsme 1x 32 bodů, 2x 31 bodů a 1x 20 bodů. Poté jsme zas a znovu utíkali k stanovišti. Čekal zde na nás běh s překážkami. Plazení, tažení zraněného po zemi a přenášení muničního boxu, to vše zde bylo i s kódem, který jsme si museli zapamatovat. S pár odřeninami jsme utíkali k poslednímu stanovišti a to byla topografie a práce s mapou. Celkem jsme to zvládli a pak už na nás čekal finiš. 

Před vyhlášením jsme se mohli podívat do tanků a děl, zastřílet si a dát si guláš. Po vyhlášení jsme sami moc nevěřili že jsme vyhráli. Později jsme zjistili, že jen o 2 body a kdybychom v některých disciplínách jen o trochu polevili, zlato by jistě nebylo. 

Tento článek napsali : Martin Vlk a Lukáš Majer.