Žáci chemického semináře ve Světě vědy a techniky

Dne 29.11.2022 se žáci třídy 3.B ze semináře z chemie zúčastnili exkurze s názvem Pr.V.K.Y. ve Světě techniky v Ostravě. 

V první části jsme si zopakovali uspořádání periodické soustavy prvků a jejich vlastnosti a poté jsme v laboratoři prováděli praktické úkoly – plamenovou zkoušku a srážecí reakce prvků.  

Ve druhé části jsme si prohlédli expozici výroby železa, kde jsme si také mohli vyrobit lžičku z oceli. 

Celou akci jsme si užili a zopakovali učivo z 1. a 2. ročníku. 

Žáci 3.B ze semináře z chemie

Fota.

 

Finále Logické olympiády

V pondělí 28. 11. proběhlo v Poslanecké sněmovně v Praze finále Logické olympiády, kde v kategorii B postoupili mezi 65 nejlepších (z 22 tisíc soutěžích) tři naši žáci.

Antonín Zemek ze 3. O obsadil 21. místo, Tomáš Kornel ze 4. O byl 33. a Karel Drozd ze 4. O skončil na 49. místě.

 

Náboj Junior – skvělý výsledek

Tři naše týmy se zúčastnily mezinárodní soutěže Náboj Junior, určené pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Naše týmy soutěžily ve Frýdlantě n. O., kde se soutěže účastnilo celkem 27 týmů.

V České republice se celkem účastnilo soutěže 271 týmů.

V Eropě se soutěže účastnilo celkem 1 392 týmů z Belgie, Česka, Španělska, Francie, Chorvatska, Nizozemska, Polska a Slovenska.

Tým ve složení Tomáš Kornel, Pavel Křivý, Antonín Zemek a Hugo Gurňák obsadil ve Frýdlantě n. O. 1. místo (z 27 týmů), v České republice byl na 11. místě z 271 týmů a v Evropě skončil na 23. místě (z 1 392 týmů).

Tým ve složení Martin Pravec, Jakub Macura, Robin Franek a Oliver Dyl skončil ve Frýdlantě n. O. na 2. místě (z 27 týmů), v České republice byl na 82. místě z 271 týmů a v Evropě skončil na 177. místě (z 1 392 týmů).

Tým ve složení Jakub Ševčík, Michaela Opělová, David Gřundil a Vít Jezerský skončil ve Frýdlantě n. O. na 6. místě (z 27 týmů), v České republice byl na 150. místě z 271 týmů a v Evropě skončil na 445. místě (z 1 392 týmů).

Fota.

Finále Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR v Chebu

Naše družstvo složené z žáků 3. ročníku (Jana Kachtíková, Marek Boris a Martin Čajánek) bojovalo ve čtvrtek ve finále nejpřestižnější dějepisné soutěže u nás. V konkurenci 75 gymnázií se sice v první desítce neumístilo, ale velkým úspěchem je i účast ve finále.
Domů si žáci vezou hromady zážitků, zkušeností, ale také knih a dvd s historickou tématikou.
První místo a metrový pohár si odvezli gymnazisté z Ostrova nad Ohří.
Náš tým bude mít ještě jednu možnost probít se do finále; krajské kolo nás čeká v Bohumíně v dubnu.
 

Astronomická olympiáda – výsledky školního kola

Výsledky školního kola Astronomické olympiády:

Do školního kola se zapojilo 105 žáků z toho bylo 56 úspěšných řešitelů.

Kategorie AB

  1. Matěj Pobucký 4.A
  2. Vojtěch Frydrych 4.A
  3. Lukáš Bubík 4.A

 

Kategorie CD

  1. Erik Bernardos 1.A
  2. Jana Sochorová 1.B
  3. -5. Lucie Marciňová 1.A,  Elen Budinská 1.B , Tomáš Rybák 1.B

 

Kategorie EF

  1. Pavel Křivý 4.O
  2. Tomáš Kornel 4.O
  3. Jan Vondrouš 4.O

 

Kategorie GH

  1. Samuel Petr Dezort 2.O
  2. Barbora Zárubová 2.O
  3. Marek Škapa 2.O

Fota z předávání