Turistický kurz 2024

Letošní Letní sportovní kurz se konal v termínu 10. -14. 6. v polském Krosczienku. Kurz byl určen pro třetí ročníky čtyřletého gymnázia a musíme konstatovat, že účast na kurzu byla téměř stoprocentní.

Celá akce začala v pondělí 10. 6. v 6:00, kdy jsme se potkali nedaleko Gymnázia Cihelní, naložili zavazadla do autobusů a vyrazili jsme směr Polsko. Do Krosczienka jsme dorazili chvilku před polednem. Ubytovali jsme se, paní kuchařky už na nás byly připravené s vynikajícím obědem a hned potom jsme nastoupili „do akce“.

Na programu kurzu bylo sjíždění místní řeky Dunajec a turistika v Tatrách. Studenti se hlásili především na aktivity, o které měli zájem, ale nakonec si všichni vyzkoušeli turistiku i vodu. Z nádherné přírody Tater jsme navštívili Zbojnickou chatu a druhou nejvýše položenou chatu na Slovensku Téryho chatu (2015 m.n.m.). V polské části Pienin jsme navštívili vrcholy Tři Koruny a Sokolicu, ze kterých byl krásný výhled na zákruty Dunajce, který jsme sjížděli na lodích. Turistické trasy nepatřily mezi nejlehčí, a proto si studenti zaslouží pochvalu za své výkony. Počasí nám bohužel úplně nepřálo, ale i tak jsme využili situace v náš prospěch a jeden den jsme zavítali do termálních lázní Goracy potok, kde jsme se zregenerovali po náročných výšlapech. Nechybělo ani odpoledne se společenskými hrami, večerní posezení u ohně a opékání špekáčků. Na kurzu se sešli opravdu fajn, pohodoví a usměvaví lidé. Díky tomu se akce opravdu povedla a budeme na ni ještě dlouho vzpomínat.

Fota z akce na Rajčeti

PK TV